Мережа закладів


Інформація про  заклади дошкільної освіти Петрівського району
№ з/п
Повна назва дошкільного закладу
Адреса
Прізвище, ім’я, по бптькові завідувача
Кількість груп
1
Балахівський дошкільний навчальний заклад Балахівської селищної ради
28314, смт Балахівка, вул. Центральна,2
Коробка Світлана Миколаївна
1
2
Баштинський дошкільний навчальний заклад "Вербиченька" Червонокостянтинівської сільської ради
28334, с. Баштине,
вул. Галугана
Рябокобила
Аліна Вадимівна
1
3
Богданівський дошкільний навчальний заклад Богданівської сільської ради
28332, с. Солдатське, вул. Квітнева,9
Мазуренко Ольга Сергіївна
1
4
Володимирівський дошкільний навчальний заклад "Малятко"
28326,
с. Володимирівка, 
вул. Центральна,25
Шрам
 Раїса Вікторівна
2
5.
Водянський дошкільний навчальний заклад "Веселка" Водянської сільської ради
(ЗДО Петрівської громади)
28330, с. Водяне, вул. Засядька,5
Бублик
 Ірина Станіславівна
1
6.
Ганнівький дошкільний навчальний заклад "Казка" Ганнівської сільської ради
28325, с. Ганнівка, пров. Іскрівський,2
Рудяга Олена Миколаївна
2
7.
Зеленський дошкільний навчальний заклад
28320, с. Зелене
вул. Дружби, 5
Нероба Марія Олександрівна 
1
8.
Іванівський  заклад дошкільної освіти "Мрія" Іванівської  сідьської ради
28323, с. Іванівка,
вул. Сонячна,20
Гасенко
 Олена Олександрівна
1
9.
Іскрівський дошкільний навчальний заклад
28337, с. Іскрівка,
вул. Шевченко,37
Овдій
Тетяна Дмитрівна
1
10.
Новостародубський дошкільний навчальний заклад №1 "Дзвіночок" Новостародубської сільської ради
28310, с. Новий Стародуб,
вул. Шкільна,5
Павловська Неля Леонідівна
3
11.
Новостародубський дошкільний навчальний заклад №2 "Малятко" Новостародубської сільської ради
28310, с. Новий Стародуб, вул. Садова
Злакаман Жанна Андріївна
3
12.
Петрівський дошкільний навчальний заклад №1 "Рудана" Петрівської селищної ради
(ЗДО Петрівської громади)
28300, смт Петрове, вул.Літвінова,3-а
Ситник Ірина Миколаївна
11
13.
Петрівський дошкільний навчальний заклад №2 "Сонечко" Петрівської селищної ради
(ЗДО Петрівської громади)
28300, смт Петрове, вул. Центральна,61
Лепська
Ліля Павлівна
2
14.
Петрівський дошкільний навчальний заклад "Колосок" Петрівської сільської ради
28382, с.Козацьке,
вул. Центральна,67
Харлан
Лариса Григорівна
2
15.
Луганський дошкільний навчальний заклад "Сонечко"
28335, с. Луганка,
вул. Гагаріна,17
Коробчук Ольга Калениківна
3
16.
Малинівський дошкільний навчальний заклад
28317, с. Малинівка, вул. Шевченка,19
Тимченко Ольга Геннадіївна
1
17.
Червонокостянтинівський дошкільний навчальний заклад "Сонечко" Червонокостянтинівської сільської ради
28333, с. Червонокостянтинівка, вул. Перемоги,2
Бас
Оксана Василівна
2
18.
Чечеліївський дошкільний навчальний  заклад "Сонечко" Чечеліївської сільської ради
28315, с. Чечеліївка, вул. Шкільна,8
Михайлюк Ірина Миколаївна
1




39


 55-річчя закладу 


06 травня 2016 року в Петрівському ДНЗ «Колосок» відбулося свято з нагоди       55-річчя закладу.
У проведенні свята  взяли участь працівники та вихованці закладу, учні й педагоги школи, представники батьківської громадськості.
На урочистий захід завітали шановні  гості: голова районної ради Сакара Тамара  Вікторівна, заступник голови Петрівської райдержадміністрації Панета Тетяна Григорівна, методист районного методичного кабінету при відділі освіти райдержадміністрації Сердюк Валентина Григорівна, сільський голова Лепська Наталія Олександрівна, представники ТОВ «Агрофірма «П'ятихатська»,  педагоги-ветерани та працівники дитсадка різних років.
Присутні відвідали  фото виставку та святковий захід. Музичні вітання звучали від вихованців дитячого садка,  учнів Петрівської ЗШ І- ІІІ ступенів, команди КВК «Хутор», педагогічного колективу Петрівського ДНЗ «Колосок». Вихованці старшого дошкільного віку взяли участь у виступах  спільно з командою КВК «Хутор» та   дослідах, що  провела їхня майбутня перша вчителька, Плис Олена Валеріївна.
Вихованців та працівників закладу вітали: голова районної ради Сакара Т.В., від голови Петрівської районної державної адміністрації Завалія С.В. передала вітання заступник голови райдержадміністрації Панета Т. Г., від начальника відділу освіти райдержадміністрації Москальця Г.Л. привітала методист районного методичного кабінету при відділі освіти райдержадміністрації Сердюк В. Г., сільський голова Лепська Н. О., педагог-ветеран Кошмак Є.І., батьківський комітет закладу, педагогічний колектив Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Від генерального директора ТОВ «Агрофірма «П'ятихатська» Поворознюка О.Г. зі святом вітали представники агрофірми.  
Слова вдячності усім присутнім висловила  завідувач дошкільного навчального закладу Харлан Лариса Григорівна.
Присутні на святі отримали позитивні емоції, фото на згадку, залишили свої побажання на «дереві вітань»,  а   дошкільнята - іграшки та солодощі.


Історія дошкільної освіти Петрівського району
Історія розвитку дошкільної освіти в районі починається з кінця 20-х початку 
30- х років  ХХ століття.
У період організації колгоспів та радгоспів, більша частина працездатного населення була задіяна на виробництві. Тому  виникла потреба у догляді за дітьми раннього та дошкільного віку. Із цією метою створювалися дитячі ясла (патронати).Вони  відкривалися у простих селянських хатах. Вихователями були жінки, які не мали спеціальної освіти. На виробництві жінки  отримували наряд - доглядати дітей. За свідченнями «старожилів» встановлено, що таку роботу виконували в 1928 році у відділках  радгоспу «П`ятихатський».
На початку 30-х  років почали будувати  дитячі садки. Зі слів очевидців, у 1931 році, коли організовувався радгосп «Маріампольський», одним із перших завдань було   організація догляду дітей. Дитячий садок побудували у прекрасному саду на центральній садибі. Пізніше, у 1937 році, дитячий садок перенесли ближче до новобудов, але у воєнні роки будівля була зруйнована.
Перший повоєнний садок збудовано у  с.Луганка у 1947 року. У цей період дитячі садки колгоспів розміщалися у невеликих пристосованих будівлях.
У 50-х роках продовжують відкривати дитячі садки у пристосованих приміщеннях та розпочалося будівництво типових  дитячих садків. У 1956 році малята с.Луганка переселилися у світлий просторий будинок. Директор радгоспу Міщанін Іван Гаврилович запросив на роботу дипломованих спеціалістів: виховательку Шкоду Любов Іванівну та медичну сестру Фролову Мілію Миколаївну. У 1958 році в селищі Петрове функціонувало два дитсадки селищної ради (вул. Жовтнева, тепер РЕС та вул. Свердлова), де було лише по одній групі.  У 1959 році у с.Володимирівка побудовано типове приміщення дитсадка на 50 місць. Володимирівський дитячий садок відвідували діти с.Володимирівка, с.Ганнівка.  У той час практикувалося відкриття у дитсадках нічних груп. 
Найбільше збудовано нових дитячих садків у 60-х – 70-х роках. На початку 60-х років  дитсадки Петрового переведено у новозбудоване приміщення на вул. Ілліча, 43. У 1962 році в  робітничому селищі Балахівка відкрито дитячі ясла, у 1968 розпочато будівництво 6- ти групового приміщення ясла-садка, який відкрито у 1971 році. В кінці 60-х років продовжують відкривати дитсадки у пристосованих приміщеннях, в окремих колгоспах вони відкривалися у кожній бригаді. 
За цей період збудовано дитячі садки у селах: Богданівка, Водяне, Петрівське,  Олександрівка,  Червонокостянтинівка, Новостародуб, смт. Петровому.
У 70-х роках в районі функціонувало 34 дитячих садки. По 2 дитячих садки було у радгоспі «П`ятихатський» та  колгоспах ім. 40-річчя Жовтня, «Дружба», «Леніна», «Росія», «Україна»,   3 - у колгоспі ім.К.Маркса, по 4 - у колгоспах  ім. 1 –Травня та   ім. Чкалова. 
У цей період виникла потреба у спеціалістах. Найближчі педагогічні училища не  забезпечували потреб регіону, тому  до району прибували молоді спеціалісти із Володимир-Волинського, Львівського, Бердичівського та інших педагогічних училищ та Ровенського педагогічного інституту. У дитячих садках району  в той час працювало 100 педагогів, із них - 10 мали вищу освіту, 78 – середню спеціальну (  9 із них - медичну), 12 – не мали відповідної освіти. Багато педагогів здобувало вищу освіту без відриву від роботи.
            Наприкінці 70-х – початку 80-х років у районному центрі функціонувало 4 дошкільні заклади ( Петрівський №1, №2, №3 та колгоспу «Дружба»). Однак, із відкриттям кар’єру   Петрівського  рудоуправління Криворізького ЦГЗКу,  не вистачало місць у дитячих садках селища. Розпочато будівництво відомчих закладів у новому мікрорайоні по вул. Літвінова. У 1982 році відкрито Петрівський ясла-садок № 5 «Рудана», у 1987 - Петрівський ясла-садок №7 «Берізка». Обидва заклади збудовано за типовими проектами на 280 місць, другий із них  із басейном.
Окрім того, у селищі збудовано дитячий садок на 140 місць на вулиці Садовій. Центральний ясла-садок №1 «Ромашка» переведено із пристосованих приміщень ( що на вул. Ілліча та Кірова) у нове типове приміщення. 
У сільській місцевості також будуються нові дитячі садки:
у с. Новостародуб (ясла –садок «Білочка» на 140 місць колгоспу ім. Чкалова), с. Ганнівка (Сергіївка) дитячий садок «Казка» на 50 місць  радгоспу «П`ятихатський»), с. Чечеліївка (дитячий садок на 90 місць колгоспу «Перше травня»).
Відкрито 2 заклади « школа – дитсадок» у с. Олімпіадівка та с. Йосипівка. 
Із 1980 до 1990 року в районі функціонує 30 дошкільних навчальних закладів, в них   виховується 1473-1831 дітей. У цей період збільшується черга на влаштування дітей у дитячі садки в районному центрі. В 1986 році на черзі було 140 дітей, за три роки черговість ліквідовано.
Здійснено заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів: завезено 13 комплектів дитячих меблів, 23 комплекти фізкультурно-ігрового обладнання для майданчиків, 5 – для фізкультурних залів.
Проведено роботу з покращення якісного складу педпрацівників, залучення до  підвищення освітнього рівня шляхом заочного навчання. У закладах працювало 193 педагоги, із них: 25 мали вищу освіту, 2- незакінчену вищу. Більше 50% керівників були із  вищою освітою. 
Історичні події 90-х років (розпад СРСР, утворення молодої Української держави) значним чином впливають на стан освіти, в тому числі дошкільної. Складна економічна та демографічна ситуація  сприяла  зменшенню кількості дітей в дошкільних закладах, призупиненню роботи та закриттю дитячих садків. Більшість сільських дитсадків працюють сезонно, окремі  не функціонують. У районному центрі також закриваються дошкільні заклади (ліквідовано Петрівський ясла-садок №2 по вулиці Садовій,2, взято на баланс селищної ради дитсадок колгоспу «Дружба» ( що отримав назву Петрівський дитсадок №2). У 1996 році взято на баланс селищної ради Петрівський ясла-садок №7, а в 1998 році реорганізовано його у загальноосвітню школу І ступеня. У 1997 році ліквідовано Петрівський дитсадок №2, у 1998 році – Петрівський ясла - садок №1, взято на баланс селищної ради Петрівський ясла - садок №5. У зв’язку з  цим змінено номери Петрівських дошкільних закладів № 5 на №1, а №3 на №2.
 У сільській місцевості також ліквідовуються дитячі садки (Олександрівський колгоспу «Перше травня», Олександро – Мар`ївський радгоспу «Петрівський», Новостародубський колгоспу ім. Чкалова), закривається Ганнівський дитсадок «Теремок». За 10 років ( із 1990 до 2000 року ) кількість дошкільних закладів зменшується  із 30 до 22, кількість дітей -  із 1831 до 665.
Із 2000 року до цього часу. 
Зменшення кількості дітей у дошкільних закладах продовжувалося  до 2001 року ( 665 - 610 дітей).
У цей період виникла гостра потреба здійснювати заходи щодо збереження дошкільних закладів. У зв’язку із ліквідацією колгоспів та радгоспів, зміною форм власності на селі, колгоспні та радгоспні дитячі садки передаються до комунальної власності органів місцевого самоврядування. До комунальної власності сільських рад  передано 14 дошкільних навчальних закладів. Більшість  закладів передано у 2001 році, однак не всі заклади відновили свою роботу. Тому, тимчасово, до відновлення роботи дитсадка, відкривалися дошкільні групи з короткочасним перебуванням дітей при загальноосвітніх школах (Ганнівській, Зеленській, Іскрівській, Чечеліївській).
За роки незалежності України визначено пріоритети розвитку дошкільної освіти, створено правову базу. Закон України «Про дошкільну освіту» визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи дошкільної освіти. Ключовою ідеєю  є ідея розвитку дошкільної освіти, переходу її до більш  високого якісного рівня.
Із метою вирішення проблем дошкільної освіти відділом освіти райдержадміністрації розроблено районну Програму розвитку дошкільної освіти на 2002-2008 роки, 2009- 2012 роки. Слід відмітити, що з 2002 року проводилася систематична робота з виконання заходів, передбачених районною Програмою, досягнуто певних результатів.
Створено умови для доступності дошкільної освіти на підвідомчій території кожної сільської, селищної ради. На виконання  Програми відновлено роботу  6 дошкільних навчальних закладів (Чечеліївського, Новостародубського №2, Зеленського, Іскрівського, Іванівського та Ганнівського). При підтримці громадськості сіл вдалося перевести на постійну роботу дитячі садки, що працювали сезонно; заклади освіти у Ганнівці, Йосипівці, Іванівці, Водяному реорганізовано у навчально – виховні комплекси.
Із метою подальшого удосконалення змісту дошкільної освіти в контексті реалізації Закону України „Про дошкільну освіту”, виконання районної Програми розвитку дошкільної освіти та  відповідно до Положення про атестацію дошкільних навчальних закладів району на присвоєння (підтвердження) звання „Кращий дошкільний навчальний заклад району” започатковано проведення атестації дошкільних навчальних  закладів району на присвоєння  ( підтвердження) вищезазначеного звання.
У 2009-2011 роках здійснюються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних закладів. У рамках міжнародного проекту ПРО ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  за підтримки місцевої влади, мешканці села Новий Стародуб, селищ Балахівка та Петрове об’єднались у місцеві громадські організації:   «Енергозберігаючі заходи в дитячому садку смт. Балахівка» ( голова – Швець Н.В.),  «Батьки « Рудани» ( голова - Канатенко Л.М.), «Новостародубський розвиток» (голова -  Шам Л.І.). У рамках Проекту відремонтовано три дошкільні навчальні заклади (Балахівський ДНЗ, Новостародубський ДНЗ №1 та Петрівський ДНЗ №1) -  перекрито покрівлі, замінено вікна, двері. Крім того, за рахунок коштів місцевих бюджетів та спонсорської допомоги проведено ремонти: у Зеленському ДНЗ, Чечеліївському ДНЗ, Водянському НВК – систем опалення, Володимирівському ДНЗ – каналізаційної системи, Петрівському №2 – харчоблоку; Іскрівському ДНЗ, Петрівському ДНЗ №1, Луганському ДНЗ, Малинівському ДНЗ,  Чечеліївському ДНЗ –  часткова заміна вікон та інші ремонтні роботи. У 2011 році відкрито додаткову групу у Балахівському ДНЗ. 
  Здійснено заходи щодо обладнання розвивального середовища у дошкільних навчальних закладах району відповідно до сучасних вимог, підвищення освітнього рівня та компетентності педагогічних працівників, покращення харчування вихованців тощо.
У практику роботи дошкільних навчальних закладів району забезпечується впровадження Базового компоненту дошкільної освіти та нових програм: Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», «Дитина»,  програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та інші.
У 2012-2018 роках продовжується робота щодо розвитку дошкільної освіти. Відкрито додаткові групи у Новостародубському ДНЗ №2 "Малятко" (2013 рік), Зеленському ДНЗ (2015 рік). У 2017 році здійснено комплекс заходів із підготовки до відкриття додаткової групи у Петрівському ДНЗ №1 "Рудана" (капітальний ремонт групового приміщення, обладнання меблями тощо). Додаткову (одинадцяту) групу в дитсадку відкрито з 1 березня 2018 року.
У цей період значно зміцнено матеріально-технічну базу закладів. Проведено капітальний ремонт приміщення Зеленського ДНЗ, капітальний ремонт дахів (Петрівський ДНЗ №2, Іванівський ДНЗ, Малинівський ДНЗ, Богданівський ДНЗ), заміна системи водопостачання та водовідведення (Володимирівський, Ганнівський ДНЗ, Богданівський ДНЗ), заміна віконних прорізів, дверей, придбання обладнання у дошкільних навчальних закладах району тощо.  
Систематично здійснюються заходи із підвищення якості освіти. Із метою розвитку творчих здібностей дошкільнят із 2013 року проводиться районний дитячий конкурс "Дошкільня року". У закладах  дошкільної освіти  району працює  97 педагогів (18 завідувачів, 1 вихователь-методист, 63 вихователі, 9 музичних керівників, 1 логопед, 1 інструктор з фізичного виховання, 1 керівник гуртка, 4 психологи). Із них мають  кваліфікаційну категорію «Спеціаліст» – 87, ІІ категорію – 6, І категорію – 3, вищу категорію – 2,   звання «Вихователь-методист» - 5.

В.Сердюк, методист 
районного методичного кабінету



1 коментар:

  1. Дуже цікаво ознайомитися з історією розвитку дошкільної освіти в районі. Уявляю, який об`єм архівної документації Вами опрацьовано. Стільки праці вкладено працівниками - педагогами за роки роботи в нашій галузі. І як шкода, що на сьогодні, в зв`язку з недостатнім фінансуванням ми втрачаємо групи... Що чекає нас в майбутньому? Надія? І тільки?...

    ВідповістиВидалити